Zapytaj o ofertę 576 786 666

Lokalizacja

Zamieszkaj na sielskim Mokotowie

Mokotów

Najbardziej prestiżowa dzielnica Warszawy, która swoim mieszkańcom oferuje bogactwo zieleni, w tym zieloną wizytówkę stolicy – Łazienki Królewskie. Doskonale skomunikowana i położona w bliskim sąsiedztwie ścisłego centrum Warszawy.

Sielce – miejsce
z historią

Leżące na Mokotowie Sielce nazywane były pierwotnie Siedlcami, co oznaczało „zasiedlone miejsce”. Na początku XV wieku, kiedy były jeszcze niewielką wsią, warszawski książę Janusz I Starszy podarował je kapitule kolegiackiej św. Jana. Po zakończeniu III rozbioru trafiły one w ręce pruskiego rządu. Jeszcze w XIX wieku należały do wielkiego księcia Konstantego, ale po jego śmierci Sielce otrzymał Mikołaj I i w polskie ręce wróciły dopiero po odzyskaniu niepodległości Polski w 1918 r. Dwa lata przed tym wydarzeniem przyłączono je do Warszawy.

Historycznie znajdowały się tutaj pracownia sukiennika, wójtostwo i hodowla jedwabników, a także Folwark Sielce (fot. Wikipedia), który można oglądać do dziś. Znajdująca się zaraz obok ulica Czerska to pozostałość po pamiętającym jeszcze średniowieczne czasy trakcie łączącym Warszawę z Czerskiem.

Sielce były modną okolicą w czasie międzywojnia, gdzie chętnie spędzali swój czas eleganccy warszawiacy. Dziś znów jest sielską i elegancką dzielnicą, pełną zieleni i spokoju.

Szybki dojazd
do centrum

20 minut przejażdżki rowerem wzdłuż Łazienek. 13 minut autem bez korków. Ok 15min. buspasem bez przesiadek i to z pobliskiego przystanku. Dla spacerowiczów – godzina przechadzki Traktem Królewskim – najładniejszą częścią miasta. Umiejscowienie Domu Hygge Twin na mapie Warszawy sprawia, że bez problemu i bardzo szybko można przenieść się z sielskiego Mokotowa do tętniącego życiem Śródmieścia. To jak zjeść ciastko i mieć ciastko!

Zielona okolica

Wiadomo nie od dziś, że natura ma ogromny wpływ na człowieka: koi nerwy i uspokaja. Czy można żyć w zielonej okolicy, nie przenosząc się jednocześnie na obrzeża miasta? W pobliżu Domu Hygge Twin, położonego na terenie Skarpy Wiślanej, znajdziemy wiele miejsc na codzienny spacer z psem, przechadzkę z rodziną czy rozłożenie koca na trawie. W niedalekiej odległości znajdują się Park Sielecki o znamionach ogrodu angielskiego, Królikarnia z pałacem i Parkiem Rzeźby, Łazienki Królewskie z kilkoma ogrodami i kluczowymi dla Warszawy punktami architektonicznymi, ale też Jeziorko Czerniakowskie, ogródki działkowe i Wilanów.

Mekka filmowców

Na Sielcach znajduje się jedna z najstarszych i największych polskich wytwórni filmowych – Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. To właśnie tutaj powstały kultowe już rodzime dokumenty oraz Polska Kronika Filmowa. Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Jerzy Hoffman czy Krzysztof Zanussi przechadzali się spacerkiem po Sielcach, by właśnie w WFDiF dopracowywać swoje słynne kinowe dzieła. Produkuje się tutaj uznanych polskich reżyserów i obiecujące debiuty, tak samo Wojciecha Smarzowskiego, jak Katarzynę Rosłaniec.

Na Sielcach kręcono wiele filmów, między innymi „Misia” Stanisława Barei, a w okolicy organizowane jest kino pod chmurką.

Klimatyczne kawiarnie
i restauracje

Czasem nie widać ich na pierwszy rzut oka, ale w tym cały ich urok. Sielce mają poukrywane w uliczkach przytulne kawiarenki i śniadaniownie, stylowe knajpki z menu wypełnionym sezonowymi produktami, a nawet potrawami bezglutenowymi i wegańskimi. W okolicy Cafe Chełmska, Restauracja Różana, Dom Polski i St. Benedict, Kawiarnia Filmowa, Głodomory Mokotów, a bliżej Łazienek – restauracja Belwedere i DZiK z pięknym ogrodem. Także pamiętający stare czasy Bar Mleczny Wilanowski i elegancki wine bar z restauracją Mielżyński, a dla wielbicieli oryginalnych smaków – Thailand Street Food.

Sport
na Mokotowie

Okolica sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu i uprawianiu sportów. Blisko stacje Veturilo z rowerami miejskimi i wygodne ścieżki rowerowe, którymi dojedzie się w każdy zakątek miasta. Mnóstwo zieleni i kilka parków, które aż proszą się o grę we frisbee czy plenerową jogę na rozłożonej na miękkiej trawie macie. Rzut beretem Stegny – profesjonalny tor sztucznie mrożony, jakich w Polsce są tylko cztery, na którym można pojeździć na łyżwach czy zagrać w hokeja.

Najważniejsze punkty
w okolicy

Restauracja
Sklep
Komunikacja
Edukacja
Zdrowie
Religia
Rozrywka
Stacje Veturilo
Zaznacz wszysko
Wyczyść zaznaczenie

Przedstawione na stronie internetowej www.twin.hyggemokotow.pl wizualizacje budynków i lokali mają charakter poglądowy. Wygląd budynków oraz zagospodarowanie terenu mogą nieznacznie ulec zmianie w trakcie realizacji. Zmianie nie ulegną istotne cechy świadczenia oraz funkcjonalność budynków.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do używania, kopiowania i rozpowszechniania wszelkich danych i materiałów dostępnych na niniejszej stronie internetowej podlegają w szczególności przepisom ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006 Nr 90 poz. 631 z późn. zm.). Wykorzystywanie danych lub materiałów z niniejszej strony w jakichkolwiek celach wymaga każdorazowo pisemnej zgody Dynamic Development.