Zapytaj o ofertę 576 786 666

Nowoczesne apartamenty na sprzedaż w stylu skandynawskim – sprawdź, dlaczego je pokochaliśmy

Nowe mieszkania – apartamenty od dewelopera, rynek pierwotny, inwestycje na sprzedażMyślisz o zakupie mieszkania? Jeśli tak, jak wyobrażasz sobie swój nowy dom? Jak myślisz, co sprawi, że poczujesz się w nim naprawdę komfortowo? Przestronne, jasne wnętrza, przytulna aranżacja, minimalizm stylistyczny, bliskość natury… Wszystko się zgadza? Jeśli tak, przeszukując oferty na nowe mieszkania na sprzedaż, przyjrzyj się tym tworzonym zgodnie z filozofią skandynawską. Wbrew pozorom, dziś oferują je również polskie miasta – w tym oczywiście Warszawa. Zobacz, czym się wyróżniają.

Rynek pierwotny w obszarze nieruchomości mieszkalnych przeżywa prawdziwy boom. Tendencja wzrostowa trwa już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby miała się szybko skończyć. Co istotne, jak wynika z analiz eksperckich, rośnie nie tylko popyt na nowe apartamenty, ale i wartość mieszkań, które są kupowane. Wynika to nie tylko z wzrostu cen nowych inwestycji, ale także z tego, że klienci poszukują coraz wyższego standardu lokali mieszkalnych. Istotne dla kupujących stały się choćby:

 • dobra lokalizacja – niekoniecznie na obrzeżach dużych miast, ale również adresy usytuowane blisko centrum (dające np. łatwy dojazd do miejsca pracy oraz wszystkich atrakcji, które oferują metropolie),
 • wielkość mieszkania – coraz chętniej kupujący decydują się nie tylko na małe nowe mieszkania typu studio (choć i te są nadal często wybierane), ale również na te bardziej przestrzenne, zapewniające np. ok. 90 m2 powierzchni;
 • standard wykończenia – im wyższy, tym lepiej (bo wysoka jakość oznacza długą trwałość aranżacji, bez konieczności częstego wykonywania prac remontowych),
 • układ mieszkania – najchętniej wybierane są te, które oferują duże przestrzenie, np. salony otwarte na kuchnie, przeszklone sypialnie i tym podobne udogodnienia.

Wszystkie te cechy można odnaleźć między innymi, spoglądając na nowe inwestycje w stylu skandynawskim. Nie dziwi więc, że ich popularność również rośnie z roku na rok.

Mieszkanie na sprzedaż w stylu skandynawskim, czyli jakie?

Wysoki standard wykończenie oraz przestrzenna aranżacja wnętrz to nie wszystkie cechy, które świadczą o tym, że apartament można określić mianem skandynawskiego. Styl rodem ze Szwecji, Norwegii czy Danii niesie za sobą konkretny system wartości. Filozofia hygge, bo o niej mowa, koncentruje się on na tym, aby uczynić przestrzeń mieszkalną przyjazną człowiekowi. Dlatego nowe apartamenty powinny być zaprojektowane tak, aby:

 • łączyły perfekcyjne wykończenie wnętrz z kameralną, przytulną atmosferą – taką, która sprzyja relaksowi, przebywaniu w gronie rodzinnym i wyciszeniu,
 • integrowały zaawansowane technologie i najwyższą jakość materiałów budowlanych z bliskością świata natury – istotne jest więc wykorzystanie przy ich projektowaniu i budowie naturalnych materiałów, a zwłaszcza drewna (drewniana stolarka okienna czy podłoga zbudują niepowtarzalną atmosferę),
 • zapewniały jak największą ilość światła wpadającego do pomieszczeń – duże przeszklenia to absolutna podstawa.

Niemniej ważny jest design samego budynku. Zgodnie z koncepcją hygge, nie może być on typowym „molochem” – rodem z czasów, gdy tryumfy święcił styl modernistyczny a’la Le Corbusier. Maksimum 3-4 kondygnacje, kilkadziesiąt mieszkań i minimalistyczna, prosta bryła – oto droga do spokoju i harmonii na miarę 2. dekady XXI wieku. Czy to wszystko jest możliwe do osiągnięcia? Przyglądając się choćby warszawskiemu rynkowi nieruchomości, można z całą mocą powiedzieć, że tak. Doskonały przykład to Dom Hygge Twin znajdujący się na Mokotowie. Niby w „centrum akcji”, a jednocześnie blisko pięknych terenów zielonych i zaprojektowany z dbałością o każdy szczegół. Z jednej strony, idealnie wpisuje się w najnowsze trendy architektoniczne, a z drugiej – zapewnia maksimum komfortu mieszkańcom. Dlatego apartamenty na sprzedaż oferowane w ramach tej inwestycji rozchodzą się z niezwykłą prędkością. Nie sposób się dziwić – mieszkanie w nich jest prawdziwą przyjemnością.

Nowe mieszkania jeszcze bardziej hygge…

Skandynawski styl w połączeniu z duńską filozofią hygge to prosta recepta na stworzenie sobie i swoim bliskim idealnych warunków do życia, i to na lata. Warto jednak pamiętać, że równie istotną jak sama konstrukcja budynku i lokalu rolę odgrywa wykończenie przestrzeni. Jeśli zależy Ci na tym, by harmonijnie dopełniło ogólnej koncepcji wnętrz – zadbaj o stworzenie przemyślanej aranżacji. Czyli jakiej?

W mieszkaniu zaprojektowanym w skandynawskim stylu doskonale sprawdzą się m.in.:

 • jasne meble wykonane z naturalnego drewna – mogą być np. bielone lub delikatnie postarzane, o lekko vintage’owym posmaku,
 • tkaniny – w tym obiciowe – z subtelnymi wzorami nawiązującymi do skandynawskiego folkloru,
 • dodatki w odcieniach pastelowego żółcienia, błękitu, bieli, szarości i innych przygaszonych barwach,
 • akcesoria o prostym, minimalistycznym designie – wysmakowane, solidnie wykonane, a jednocześnie bardzo funkcjonalne.

Zadbaj również o eleganckie oświetlenie wnętrz – takie, które pozwoli stworzyć dobrą atmosferę do pracy (to np. duże lampy sufitowe z mocnymi żarówkami), jak i do wypoczynku (stonowane i ciepłe – być może naturalne, to dostarczane przez świece?).

Pamiętaj: jeśli chcesz mieć pewność, że wystrój wnętrza wpisze się w charakter Twojego nowego apartamentu, możesz się po prostu zdecydować na zamówienie jego wykończenia pod klucz. Dobry deweloper da Ci taką możliwość. Gdy z niej skorzystasz, zaoszczędzisz czas i zyskasz pewność, że Twój dom stanie się miejsce, w którym poczujesz radość życia każdego dnia. Rozważ więc tę opcję, pamiętając, że mieszkanie to inwestycja na długie lata.

Przedstawione na stronie internetowej www.twin.hyggemokotow.pl wizualizacje budynków i lokali mają charakter poglądowy. Wygląd budynków oraz zagospodarowanie terenu mogą nieznacznie ulec zmianie w trakcie realizacji. Zmianie nie ulegną istotne cechy świadczenia oraz funkcjonalność budynków.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do używania, kopiowania i rozpowszechniania wszelkich danych i materiałów dostępnych na niniejszej stronie internetowej podlegają w szczególności przepisom ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006 Nr 90 poz. 631 z późn. zm.). Wykorzystywanie danych lub materiałów z niniejszej strony w jakichkolwiek celach wymaga każdorazowo pisemnej zgody Dynamic Development.