Zapytaj o ofertę 576 786 666

W poszukiwaniu hygge… Nowe mieszkania w skandynawskim stylu

Nowe mieszkania – apartamenty od dewelopera, rynek pierwotny, inwestycje na sprzedażDruga dekada XXI wieku i spokojne, beztroskie życie w błogiej, kameralnej atmosferze – wartości niemożliwe do połączenia? Wbrew pozorom, wcale nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy stworzyć sobie miejsce, w którym można odseparować się od wielkomiejskiego szumu. Pozwalają na to nowe apartamenty tworzone, również w centrach metropolii, zgodnie z filozofią hygge. Zobacz, na czym ona polega i jak znajduje odzwierciedlenie w aktualnie realizowanych projektach budowlanych.

Hygge to pojęcie, o którym Polacy po raz pierwszy usłyszeli kilka lat temu – na fali fascynacji skandynawskim stylem życia. Niemniej jednak, Duńczycy tę wyjątkową filozofię życia, nastawioną na poszukiwania szczęścia w prostocie, kultywują już od ponad 200 lat. Czy działa? Można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że tak. Zwłaszcza że to właśnie mieszkańcy Kopenhagi i innych miast tego kraju skandynawskiego są uznawani za najszczęśliwszych na świecie.

Czym jest hygge? W wolnym tłumaczeniu to słowo – wywodzące się z języka norweskiego – oznacza: przytulność, komfort, bezpieczeństwo, relaks, a także radość ze spotkania i panującej atmosfery. Jak zatem widać, jest to dość pojemne pojęcie, którego znaczenie koncentruje się wokół poszukiwania radości w codzienności. Z dala od zgiełku, hałasu, pogoni za dobrami materialnymi, a za to blisko rodziny, w otoczeniu bliskim natury. Żyjąc w zgodzie z tym stylem życia, można znacznie poprawić swoje samopoczucie, a także poczuć się bardziej usatysfakcjonowanym na co dzień. Nie sposób się więc dziwić, że za tą filozofią podąża coraz więcej osób – również w naszym kraju. Znajduje to również przełożenie na architekturę. To bowiem dom, zgodnie ze stylem życia hygge, jest oazą spokoju i miejscem, gdzie odzyskuje się wewnętrzną harmonię.

Nowe inwestycje w stylu hygge, czyli jakie?

Jak przełożyć błogość, radość ze spotkania i przytulność na aranżację przestrzeni? Choć to spore wyzwanie – zwłaszcza dla deweloperów, którzy chcą zaoferować wyjątkowe mieszkania na sprzedaż w centrach dużych i głośnych miast, takich jak Warszawa. Niemniej jednak, nie jest to cel niemożliwy do zrealizowanie. Kluczem do sukcesu jest zadbanie o kilka aspektów. Oto one.

  • Lokalizacja

Czy nowe apartamenty w stylu hygge muszą być położone z dala od centrum miasta? Wbrew pozorom, niekoniecznie. Takie mieszkania na sprzedaż powstają i w okolicach nowojorskiego Central Parku, i w warszawskiej dzielnicy Mokotów – najmodniejszej, a zarazem jednej z najbardziej komfortowych w stolicy Polski. Co zatem decyduje o „dogodności” lokalizacji? Bliskość przestrzeni sprzyjających rekreacji. Klimatyczne parki czy ścieżki rowerowe pozwalają choć na chwilę zapomnieć o „miejskiej dżungli”, jednocześnie nie zmuszając Cię do wyprowadzania się do przysłowiowej głuszy leśnej. Masz zatem wszystko, czego potrzebujesz, pod ręką, a jednocześnie zyskujesz przestrzeń do wyciszenia się i znalezienia jedności z naturą.

  • Design

Hygge, jak można się domyślić, łączy się nierozerwalnie ze stylem skandynawskim. Widać to już w bryle budynków, które powstają zgodnie z tym konceptem. Na ich fasadach nie znajdziesz wyrafinowanych zdobień i niepotrzebnych dodatków. Minimalny, subtelny funkcjonalizm – przemyślany w każdym detalu – zachwyca pięknem w prostocie.

  • Jasna kolorystyka i przestrzeń

Jasne barwy sprzyjają pozytywnej atmosferze – korzystnie wpływają na samopoczucie. Ale nie tylko. Im jaśniejsze kolory zostały zastosowane zarówno do wykończenia fasady, jak i wnętrz mieszkań, tym większe wydają się one optycznie. To zaś buduje poczucie wolności i nieskrępowanej swobody – tak typowej dla hygge.

  • Nowe apartamenty – naturalnie!

Dom w stylu hygge jest nierozerwalnie związany ze światem natury. Taki efekt uzyskuje się m.in. przez:

  • zastosowanie dużych przeszkleń, które wpuszczają do wnętrz duże ilości promieni słonecznych,
  • wykorzystanie drewnianych okien, zwłaszcza z ramami w naturalnym odcieniu drewna,
  • sięgnięcie po naturalne materiały wykończenia wnętrz – np. drewniany parkiet na podłodze itp.

„Kontakt” z naturą można dodatkowo pogłębić, decydując się na odpowiedni aranżację poszczególnych pomieszczeń, z wykorzystaniem mebli w stylu skandynawskim, a także dekoracji utrzymanych w tym klimacie.

  • Z innowacjami za pan brat

Skoro styl życia hygge jest nastawiony na bezkompromisowy komfort, oczywistym jest, że nowe apartamenty, które są nim inspirowane, są wykończone z dbałością o każdy detal. Inwestorzy dbają m.in. o doskonałą termoizolację, zastosowanie nowoczesnych technologii wykończenia wnętrz oraz harmonijny design na każdym kroku.

Gdzie szukać mieszkania na sprzedaż w stylu hygge?

Styl hygge rozpowszechnia się również w Polsce. A to oznacza, że jeśli szukasz mieszkania zaaranżowanego w zgodzie z jego wyznacznikami – powinieneś sprawdzić, co obecnie oferuje rynek pierwotny. Choć nie każda nowa inwestycja jest inspirowana skandynawskim designem i filozofią życia, apartamenty na sprzedaż odzwierciedlające idee hygge znajdziesz choćby w Warszawie. Dobry przykład to, nomen omen, Dom Hygge Twin znajdujący się na warszawskim Mokotowie, który spełnia wszystkie opisane przed chwilą kryteria. Ale uwaga! Mieszkania w stylu hygge cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Dlatego warto podjąć decyzję co do zakupu najszybciej jak to możliwe. Tak, aby szansa na znalezienie kameralnego, spokojnego azylu w wielkomiejskiej dżungli nie umknęła.

Przedstawione na stronie internetowej www.twin.hyggemokotow.pl wizualizacje budynków i lokali mają charakter poglądowy. Wygląd budynków oraz zagospodarowanie terenu mogą nieznacznie ulec zmianie w trakcie realizacji. Zmianie nie ulegną istotne cechy świadczenia oraz funkcjonalność budynków.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do używania, kopiowania i rozpowszechniania wszelkich danych i materiałów dostępnych na niniejszej stronie internetowej podlegają w szczególności przepisom ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006 Nr 90 poz. 631 z późn. zm.). Wykorzystywanie danych lub materiałów z niniejszej strony w jakichkolwiek celach wymaga każdorazowo pisemnej zgody Dynamic Development.